Impreza firmowa — w drodze do sukcesu | Mozaika Resto Bar - Kraków mozaika resto bar kraków, restauracja w krakowie, pyszne jedzenie, 29 listopada, hotel apis
stół biesiadny

Jubileusze, święta, konferencje, czy po prostu integracja — powodów do zorganizowania imprezy firmowej jest wiele. Wspólna zabawa może przynieść wiele korzyści przedsiębiorstwu. Warunkiem jest oczywiście to, by była ona udana. Dlaczego warto zorganizować imprezę firmową i o czym trzeba pamiętać, by zadowolenie pracowników oraz ewentualnych gości spoza firmy przekuło się w sukces? Jakie korzyści może przynieść impreza firmowa?

Niektóre przedsiębiorstwa uważają spotkania pracownicze za stratę czasu. Prawdą jest jednak to, że organizowanie imprezy firmowej może być całkiem udanym przedsięwzięciem. Tego typu integracje pozwalają przenieść zawodowe relacje na mniej oficjalny grunt. Ludzie mają okazję do tego, by lepiej się poznać i porozmawiać o tematach, na które brakuje czasu w okolicznościach służbowych. Zacieśnienie relacji skutkuje polepszeniem komunikacji, a co za tym idzie, redukcją napięcia i poprawą atmosfery panującej w firmie na co dzień. Zgrany zespół działa skuteczniej niż taki, w którym występują problemy komunikacyjne.

Uroczystość, na którą zostali zaproszeni pracownicy całej organizacji, daje możliwość do zapoznania się osób ze wszystkich działów i piastujących różne stanowiska. W dużych firmach wielu pracowników nie ma okazji, by poznać się w trakcie wypełniania codziennych obowiązków. Nawiązanie kontaktu staje się możliwe na imprezie firmowej i ma pozytywny wpływ na późniejszą atmosferę w miejscu pracy. Spotkanie wszystkich pracowników jest też idealną okazją, by przypomnieć o misji przedsiębiorstwa i o wartościach, którymi firma się kieruje, a także do przekazania ważnych informacji.

Kiedy i gdzie zorganizować imprezę?

Okazji do zorganizowania imprezy firmowej jest wiele – takie wydarzenie może mieć charakter bardzo formalny lub wręcz rodzinny , jak np. Wigilie firmowe. Do tych bardziej uroczystych należą jubileusze i imprezy z okazji świętowania sukcesów przedsiębiorstwa. Często, na tego typu uroczystości, zapraszane są osoby spoza organizacji, jak kontrahenci czy klienci. Można pochwalić się wtedy osiągnięciami i zgranym zespołem, który przyczynił się do sukcesu. Bez względu na to, czy świętowanie odbywa się wyłącznie w pracowniczym gronie, czy zaproszeni są też inni goście, do świętowania warto wybrać eleganckie miejsce. Organizacja eventu w pięknej sali bankietowej lub dobrej restauracji podkreśli prestiż firmy.

Zdecydowanie warto świętować okazje, które nie dotyczą bezpośrednio firmy, ani branży, w jakiej ona działa, lecz odnoszą się do świąt obchodzonych przez większość członków zespołu. Boże Narodzenie i Wielkanoc to najważniejsze święta w Polsce. Zorganizowanie Wigilii firmowej lub namiastki śniadania wielkanocnego dla pracowników jest doskonałą formą budowy atmosfery i integracji zespołu. Na świątecznych spotkaniach można w zupełności zapomnieć o sprawach zawodowych. Wiele restauracji proponuje organizację takich uroczystości, a w menu uwzględnione są tradycyjne potrawy przywołujące charakter świąt. Warto zadbać również o to, by stół został przygotowany tak, by jak najwięcej osób mogło się ze sobą komunikować.

Organizacja firmowej kolacji nie zawsze musi wiązać się jednak z konkretną okazją. Najlepszym powodem spotkań jest po prostu chęć zintegrowania zespołu. Restauracje oferują ciekawe atrakcje będące uzupełnieniem kolacji, należą do nich degustacje alkoholi, pokazy barmańskie, warsztaty kulinarne lub po prostu zabawa z DJem. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie sali klubowej na wyłączność, co wzmocni swobodną atmosferę imprezy. Dobrym pomysłem jest również połączenie rozrywkowej części integracyjnej z edukacją personelu. Kiedy koniecznie istnieje potrzeba przeprowadzenia spotkania szkoleniowego lub konferencji, warto poszukać miejsc dysponujących zarówno restauracją, jak i salą szkoleniową, w której można przeprowadzić oficjalne spotkanie. Dobrze, żeby sala była wyposażona w profesjonalny rzutnik i ekran oraz zaciemnienie i nagłośnienie. Kolacja lub mniej formalna impreza klubowa po szkoleniu pozwoli na zapewnienie przyjemnego zakończenia nauki, integrację i przedyskutowanie nowo poznanych zagadnień.

Organizacja imprezy firmowej może mieć wiele zalet, a okazje ku spotkaniu się poza pracą mogą być naprawdę różne. Zawsze warto wybierać miejsca eleganckie, gwarantujące dobre jedzenie i ciekawe atrakcje dodatkowe oraz gwarantujące atmosferę kameralności i możliwości spędzenia czasu głównie we własnym gronie. Kompleksowe oferty mogą pomóc połączyć kolacje integracyjne ze szkoleniami i konferencjami. Dobra atmosfera w pracy jest ważną składową sukcesu. Warto o tym pamiętać, gdy prowadzi się firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this